Výuka U3V na IVP během koronavirové krize

Koronavirová krize, která začala na jaře 2020, s sebou přinesla mnoho nedobrého, ale také nás postavila před řadu výzev. Jednou z nich byla potřeba zvládnout výuku U3V online formou prostřednictvím MS Teams. Pro nás – garanty U3V IVP – bylo poměrně velkým překvapením, jak se s nastalou situací většina seniorů vypořádala a s jakým nadšením (a technickou podporou dětí či vnuků) se od ZS 2020/2021 opět výuky účastnila.

Každý pedagog, který online formou vyučoval, jistě bojoval s nepříjemnými pocity, kdy mluvil do černých okének a často studenty marně vyzýval, aby si zapnuli kamery. Situace na U3V byla úplně opačná. Senioři nejen, že měli kamery zapnuté, ale zůstávali ve schůzce i po skončení přednášky a povídali si. Dění v okamžiku, kdy se senioři přihlašovali, připomínalo vítání rodiny Hujerových na rodičovském sdružení. Senioři nás zahrnuli obrovskými díky a svěřili se, že to pro ně byla jediná možnost, jak se mohli s vrstevníky setkávat a získávat nové informace.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.