Chcete poznat exotické rostliny i zvířata?

Lákají vás exotické oblasti? Rádi cestujete doopravdy či jen prstem po mapě? Zajímáte se o přírodu ve všech jejích rozmanitých formách? Přesně pro vás je připraven náš program Tropické zemědělství, jenž stále přijímá nové posluchače. 

Posluchači Univerzity třetího věku Fakulty tropického zemědělství se během prvního ročníku seznámí s činnostmi v oblasti živočišné výroby a potravinářství v zemích tropického a subtropického pásma. Dozvědí se mnoho zajímavostí z oblasti chovu tradičních místních plemen i divokých zvířat, výživy a zpracování produktů živočišné výroby a poznají i základy technologií potravinářství a konzervace potravin v primitivních a klimaticky náročných podmínkách. 

Pochopí také, jaká zdravotní rizika při cestách do tropů hrozí a jak je minimalizovat. Pro posluchače jsme připravili i několik zajímavých exkurzí, například do zoologické zahrady, botanické zahrady v Troji nebo té, která se nachází při Fakultě tropického zemědělství, a na další místa. 

Na živočišnou výrobu pak ve druhém ročníku naváže běh přednášek týkajících se rostlinné produkce a agroekologie tropických a subtropických plodin. Stěžejní oblastí programu bude studium hospodářsky významných plodin tropů a subtropů se zaměřením na tradiční a ekologické pěstitelské systémy i na moderní typy produkčních technologií v praxi. 

Studiem získají posluchači znalosti například o využití léčivých rostlin, koření či výrobě čaje, kávy a čokolády, absolvují ochutnávku exotických plodů a dozví se o současných trendech v oblasti udržitelného zemědělství. 

Zájemci získají rovněž informace o konceptu CSR (Corporate social responsibility - společenská odpovědnost firem), dozví se o principech Fair Trade a nových směrech v oblasti trvale udržitelného rozvoje.

Přihlášku na rok 2023/2024 naleznete na této webové stránce: 

https://www.ftz.czu.cz/cs/r-6857-studium/r-7197-celozivotni-vzdelavani-a-u3v

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.