Návštěva prezidentky Asociace U3V na U3V IVP

Dne 7. října 2021 nás na U3V IVP navštívila prezidentka Asociace univerzit 3. věku Mgr. Magdalena Edlová, DiS. Paní prezidentka koordinuje Asociaci U3V ze Západočeské univerzity v Plzni a za svůj hlavní přínos si při zvolení do funkce kladla zkvalitnění výuky U3V na všech členských univerzitách. I když v průběhu návštěvy proběhla potřebná kontrola formalit, nesla se návštěva v přátelském duchu a paní prezidentka se o organizaci U3V IVP a formálních náležitostech vyjádřila pochvalně. Pozdravila se též s účastníky U3V a byla přítomna i na přednášce na téma „Úvod do politologie“ Bc. Karla Tomšíka, B.A. Poté si společně s garantkami U3V IVP prohlédla areál ČZU, který ji velice nadchnul.

V ten samý den se na U3V odehrála ještě jedna velmi milá záležitost. Nejstarší účastnice U3V – paní Blanka Čádová – měla 91. narozeniny.  Ty jubilejní, 90, které si přála oslavit se svými „spolužáky“, se jí uspořádat kvůli převedení výuky na online formu nepodařilo, ale my jsme nezapomněli a připravili jí překvapení v podobě malého občerstvení a dárkového koše, na který se všichni „spolužáci“ složili. Dárkový koš paní Čádové předala právě paní prezidentka, kterou tato nečekaná role potěšila. Dalším překvapením pro paní Čádovou bylo to, že jí kytičku věnoval nejoblíbenější lektor účastníků U3V - MUDr. Radkin Honzák, CSc. Paní Čádová byla velmi dojatá, a ještě na příštím setkání všem děkovala. Za zmínku stojí, že navštěvuje U3V IVP více než 20 let a dle jejích slov jí to velmi pomáhá udržovat si psychickou i fyzickou kondici.