Miss Agro 2024 se stala Michaela Bezkočková, studentka Provozně ekonomické fakulty

Korunku krásy během 24. ročníku Miss Agro v silné konkurenci dalších devíti finalistek získala studentka Provozně ekonomické fakulty Michaela Bezkočková. První vicemiss se stala Markéta Solarová, druhou vicemiss Lenka Melková a Miss iZUN 2024 je Adéla Višová.

Tradiční festival, který se koná v kampusu ČZU, opět potvrdil svoji jedinečnost a rozmanitost. Odvážná vystoupení hudebních kapel, soutěže v silových disciplínách a elegance soutěže Miss Agro přilákaly tisíce návštěvníků. Akce plná energie a nadšení ukázala, jak jsou studenti a akademická obec propojeni nejen se vzděláním, ale i s kulturním a sportovním životem. Snoubí se zde hudební vášeň, sportovní dřina a krása konkurence a ukazuje se, proč je tento festival každoročním vrcholem univerzitního kalendáře.

Finalistky Miss Agro měly mimo jiné příležitost předvést se v rámci volné disciplíny. Publikum tak mohlo obdivovat širokou škálu talentů včetně tance, zpěvu, humorných vystoupení, a dokonce i boxu. Po svých vystoupeních finalistky i porotci zamířili k elektrickému býkovi, kde si dívky vyzkoušely svou sílu a vytrvalost. Příznivci krásných rób si přišli na své během defilé ve svatebních šatech. Tento okamžik byl tou pravou příležitostí pro slavnostní vyhlášení vítězek. Nejprve výherkyně Miss iZUN, jíž se stala Adéla Višová, studentka FAPPZ, kterou v anketě vybrala veřejnost. Následně rektor ČZU prof. Petr Sklenička oznámil jména druhé a první vicemiss, tedy Lenky Melkové, studentky PEF a Markéty Solarové, taktéž studentky PEF. A nakonec loňská vítězka Miss Agro, Adriana Brabencová, vyhlásila svoji nástupkyni, dvacetiletou Michaelu Bezkočkovou, studentku prvního ročníku Provozně ekonomické fakulty v programu Ekonomika a management. Míša si často klade nelehké cíle, ale zatím se jí daří je plnit, jak potvrzuje třeba právě získaná korunka Miss Agro 2024. „Miss Agro je pro mě velkou osobní výzvou, do které jsem se rozhodla jít naplno. Poslední dobou mám smůlu v lásce, tak doufám, že se na mě štěstí usměje alespoň ve hře,“ řekla nám před velkým finále Míša, která si studium na ČZU vybrala kvůli krásnému areálu a serióznímu vystupování školy. Na ČZU nejvíce oceňuje přátelské prostředí a příležitosti pro osobní rozvoj.

Kromě krásných dívek během Open Air akce soutěžili také muži v rámci klání Strongman 2024.  Čtyři studenti se ve finále střetli ve třech náročných disciplínách. Tou první byl loglift, kdy každý musí zvednout ze země nad hlavu šedesátikilogramovou ocelovou kládu. Počítá se počet úspěšných zvednutí za minutu. Ve druhé disciplíně museli všichni finalisté co nejrychleji přenést několik těžkých předmětů z místa na místo, například velký sud piva, padesátikilovou činku nebo pneumatiku od traktoru. Poslední disciplína spočívala v deadliftu s počáteční vahou 200 kg, kde cílem bylo zvládnout co nejvíce zdvihnutí za minutu. Po tvrdém souboji byl titul Strongman ČZU 2024 udělen Tomáši Najmannovi, který studuje Územní plánování na Fakultě životního prostředí. Blahopřejeme!

Co se týká hudebního doprovodu tradiční Open Air akce, pořadatelé ani letos při výběru hostů nesáhli vedle. Program začal vystoupením studentské kapely STOKLAS, která je vítězem letošního ročníku iZUN Music Challenge. Nechybělo ani vystoupení umělkyně Pam Rabbit, letošní laureátky ceny Anděl, nebo kapely Sebastian, nyní známé především díky účasti v reality show Survivor. Sebastian si dokonce přivezl své kolegy z ostrova a návštěvníci mohli slyšet historicky první živě zpívanou skladbu „My jsme Titáni“. Společně ji zazpívali Sebastian s Mikýřem a Martinem Carevem. Posledním umělcem večera, který vystoupil po vyhlášení Miss Agro 2024, byl zpěvák Grey256, jehož fanouškovská základna rozezněla celý areál ČZU.

Další ročník Miss Agro je za námi. Děkujeme všem za nádhernou atmosféru, kterou jste během slunečného dne v areálu ČZU v Praze vytvořili. Vaše neuvěřitelná energie nás každý rok nabíjí do další práce. Děkujeme!

Reportáž z celého průběhu Miss Agro 2024: ZDE

Zdroj: Karla Mráčková a iZUN.EU